Przeskocz do treści

Ogłoszenia Parafialne

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 19.03.2023

 1. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Św. Józefa Głównego Patrona naszej Archidiecezji. O godz. 18⁰⁰ w bazylice archikatedralnej pod przewodnictwem ABP Grzegorza Rysia dokona się liturgiczne zakończenie sesji synodalnych.
 2. W tym tygodniu od dnia 23 do 26 marca przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczyć będzie o. Dariusz Piórkowski – Jezuita z Krakowa. Ramowy program spotkań rekolekcyjnych : Msze św. z nauką   - codziennie o godz. 7⁰⁰ , 9⁰⁰  i  18⁰⁰. W piątek 24 marca o godz. 19 ⁰⁰ - słowo Rekolekcjonisty do Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców. Kto nie ma jeszcze planu rekolekcji będzie go mógł otrzymać przy wyjściu z kościoła.
 3. W czasie rekolekcji 25 marca będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzone w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Tego dnia możemy włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.( druki Duchowej Adopcji można pobrać ze stolika przy wejściu do kościoła ).
 4. Gorąco apelujemy do wszystkich Parafian aby wzięli udział w rekolekcjach i skorzystali z sakramentu pojednania. Spowiadać będziemy przez cały czas trwania rekolekcji podczas każdej Mszy św. Nie odkładajmy spowiedzi na późniejszy czas.
 5. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna  nieczynna . Sprawy związane z intencjami mszalnymi załatwiamy w zakrystii.
 6. Pragniemy gorąco podziękować Kręgom Różańca Świętego, Wspólnocie Serca Jezusa, Ministrantom, Młodzieży, Dzieciom i wszystkim Parafianom za udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum Eucharystycznego.
 7. Od dzisiaj Panie z Caritas rozprowadzają „ świece wielkanocne” .
 8. Członkowie Klubu  „ AA” działającego przy Parafii złożyli ofiarę w wysokości 300 zł na prace remontowe w kościele
 9. W przyszłą niedzielę przed kościołami naszej Archidiecezji odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na Fundusz Obrony Życia.
 10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności :
  + Wiesław Grygorowicz,
  + Anna Koślińska ,
  + Józef Płocki ,
  + Marianna Szpotan.