Przeskocz do treści

Ogłoszenia Parafialne

II NIEDZIELA ADWENTU - 04.12.2022

 1. 26 listopada w naszym domu parafialnym odbył się bal andrzejkowy, w którym uczestniczyło ok 60 dzieci. Pomysłodawcą była p. Katarzyna Pryputniewicz katechetka  I LO w Koluszkach. Pod jej kierownictwem 26 wolontariuszy, uczniów liceum, przygotowało salę i liczne atrakcje dla dzieci, a po balu zadbali o porządek. Chcielibyśmy szczególnie podziękować p. Katarzynie Pryputniewicz i 26 wolontariuszom, a także państwu Aleksandrze i Leszkowi Szymczykom ze wspólnoty Domowego Kościoła, państwu Małgorzacie i Jarosławowi Woźniakom za wypożyczenie warniku na wodę, p. Kacprowi Skorupskiemu za wypożyczenie świateł. Dziękujemy za bezinteresownie poświęcony czas i serce dla innych. Dziękujemy także SP nr 2 i nr 1 w Koluszkach, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu oraz I LO w Koluszkach za promocję tego wydarzenia.
 2. Na Seminarium Duchowne parafianie złożyli ofiary w wysokości 3400 zł.
 3. W czwartek 8 grudnia będziemy przeżywać naszą odpustową uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M. Panny. Tego dnia msze św. o godz. 6.45; 9.00; i o 18.00 suma odpustowa rozpoczynająca rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Podczas sumy odpustowej dzieciom pierwszokomunijnym zostaną poświęcone medaliki.
 4. W piątek i w sobotę msze św. z naukami rekolekcyjnymi o 6.45; 9.00 i 18.00. W niedzielę 11 grudnia w ostatni dzień rekolekcji nauki rekolekcyjne o 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 16.00 (dla dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami, po mszy św. krótka konferencja dla rodziców) i o 18.00 zakończenie rekolekcji. Podczas rekolekcji spowiadamy w piątek i w sobotę od godz. 17.00 i podczas każdej mszy św. Rekolekcje będzie prowadził ks. Marek Więch SAC (pallotyn) z Kielc. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w rekolekcjach. 
 5. Zachęcamy do nabycia tygodnika Niedziela. W dzisiejszym numerze specjalne dodatki: obrzędy i zwyczaje adwentowe, zeszyt z kolorowankami dla dzieci i krótki poradnik dla rodziców i dziadków jak rozmawiać z dzieckiem o Bogu.
 6. W ubiegłym tygodniu zainstalowano na plebani nowy piec gazowy. Ogólny koszt to 8800 zł. Dziękuję parafianom za życzliwość przy zakupie i instalacji pieca.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za bezimienną ofiarę na potrzeby kościoła w wysokości 3000 zł.
 8. W czasie rekolekcji w piątek i w sobotę kancelaria nieczynna.
 9. Opłatki na wigilijny stół rozprowadza pan kościelny. Można też nabywać opłatki w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 10. Dzisiaj dzień modlitw za Kościół na Wschodzie i zbiórka ofiar do puszek na jego potrzeby przy wyjściu z kościoła.
 11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Bogdan Koza; Henryk Wiosna; Bożena Omyła.