Przeskocz do treści

LIST DO PARAFIAN

KOCHANI.

Zwracamy się do was właśnie w taki sposób, bo wiemy jak bardzo w tych trudnych chwilach potrzeba zwyczajnej czułości, zrozumienia i miłości. Te święta Bożego Narodzenia, jak również czas Adwentu, który je poprzedza ukazują wielką, czułą miłość Boga do każdego człowieka. Ta Miłość przychodzi w osobie niemowlęcia, bo Bóg wie, że tylko w taki sposób człowiek jest zdolny Go przyjąć i na jego miłość odpowiedzieć również miłością.

Obecnie, gdy niepewność, strach o zdrowie, życie, utrzymanie pracy, rodziny coraz bardziej nas przygniata, gdy doskwiera nam samotność, gdy coraz mniej rozumiemy ten świat, jeszcze bardziej tęsknimy za nadzieją, pragniemy tego ŚWIATŁA, które jest zdolne przynieść pokój naszym skołatanym umysłom i zalęknionym sercom.

Dlatego tak bardzo cenimy każdy gest ludzkiej życzliwości, której od Was doznajemy. Chcemy wyrazić za nią naszą wdzięczność. Wiemy, że bez Waszego modlitewnego i materialnego wsparcia nasze posługiwanie wśród Was byłoby bardzo trudne. Chcemy również na ile możemy odwdzięczyć się Wam.

To wspólne wspieranie się, to dostrzeganie siebie nawzajem, przychodzenie sobie wzajemnie z pomocą, w sercu każdego chrześcijanina budzi nadzieję i jasno wskazuje na ŹRÓDŁO skąd ta dobroć pochodzi.

Nie traćmy nadziei, roztaczając katastroficzne wizje, ponieważ Chrystus, który rodzi się w nędzy i ubóstwie, tak jak my, staje się Człowiekiem i jest blisko Nas. Możemy zadać sobie pytanie: „Czy rzeczywiście Święta Bożego Narodzenia pozwalają mi doświadczyć Bożej obecności w mojej codzienności?”.

Kościół jako wspólnota parafialna będzie się zmieniał. Już tego doświadczamy. I to nie tylko ze względu na pandemię. Potrzeba nam silnej wiary i relacji z Jezusem w naszej codzienności. Tylko świadectwo wzajemnej miłości, szacunku, empatii i zrozumienia może doprowadzić nas do spotkania z żywym Jezusem a w konsekwencji z drugim człowiekiem.

Nasz kościół koluszkowski, dzięki Waszemu wsparciu duchowemu i materialnemu również się zmienia. Codzienna Eucharystia, adoracja wielu z Was, przepiękna działalność Wolontariuszy i Parafialnego Kola Caritas napawa nadzieją i daje siłę do codziennego zmagania się z rzeczywistością.

Również w wymiarze materialnym udało się nam dokonać kilku inwestycji:
osuszyliśmy fundamenty i ściany kościoła,
zainstalowaliśmy okna zewnętrzne w budynku kościoła,
odnowiliśmy witraże,
wyremontowaliśmy i zakonserwowaliśmy organy,
wymieniliśmy okna na plebanii,
zmieniliśmy kocioł gazowy i grzejniki w Domu Parafialnym.
Bez Waszego materialnego wsparcia nie byłoby to jednak możliwe.
Za co z całego serca serdecznie już Wam dziękujemy.

Pandemia koronawirusa również pokrzyżowała plany związane z odwiedzinami kolędowymi. W tym roku nie spotkamy się w Waszych domach, ale chcemy wraz z Wami spotkać się i modlić, dlatego w styczniu organizujemy dodatkowe msze dla parafian z poszczególnych ulic i wiosek. Pragniemy się z Wami zjednoczyć w kościele i złożyć w Waszej intencji Ofiarę Mszy Świętej, prosząc dla Was o Boże Błogosławieństwo, potrzebne łaski, pokój, zdrowie, miłość i zgodę w Waszych rodzinach, a dla zmarłych Waszych bliskich o życie wieczne.

Nie traćmy nadziei! My, jako Wasi duszpasterze, głęboko wierzymy, że już niebawem wszystko wróci do normy i będziemy mogli spotykać się w naszym kościele parafialnym bez ilościowych ograniczeń. Jeszcze raz serdecznie Was zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej kolędowej w wyznaczonym terminie.

Niech Jezus, który rodzi się w Waszych sercach przyniesie pokój w Waszych Rodzinach, a Nowy Rok 2021 napełnia nadzieja. Bożych Świąt!

Wasi Duszpasterze:

Ks. Sławomir Jałmużny proboszcz
Ks. Andrzej Jastrzembski
Ks. Kazimierz Pacholik